Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
7 najczęściej popełnianych błędów przy układaniu kostki brukowej
Montaż kostki brukowej pozwala uzyskać piękną, równą powierzchnię, która nigdy nie wyjdzie z mody. Choć proces ten nie wymaga wiele czasu i pozornie może wydawać się łatwy, w przypadku niedoświadczonych osób będzie skutkował odwrotnym do pożądanego efektem. Jakie błędy popełniane są najczęściej i w jakich błędów nie należy popełniać?
Czego unikać przy kładzeniu kostki brukowej?
Podstawowym błędem popełnianym przy układaniu kostki brukowej jest pobieranie jej z jednej palety. Zaleca się robić to na zmianę z dwóch lub trzech palet, ponieważ kostka brukowa powstaje z naturalnych materiałów, które mogą delikatnie różnić się od siebie kolorem. Podobny kłopot może pojawić się wtedy, gdy zamówi się zbyt mało kostki, a później domówi kolejną paletę, np. z innej partii. Dlatego tak duże znaczenie ma to, aby dokładnie policzyć, ile materiału będzie niezbędne. Układanie kostki brukowej wymaga również zachowania ok. 3 mm odległości od kolejnych kostek. Zapobiegnie to napieraniu na siebie elementów i ich wzajemnemu niszczeniu.
O czym pamiętać przy układaniu kostki brukowej?
Bardzo dużą rolę przed układaniem kostki brukowej ma właściwe przygotowanie podłoża. Trzeba wcześniej sprawdzić, jakie warunki gruntowe panują na działce. Jeśli występuje słabo przepuszczalna powierzchnia, wtedy należy zwrócić uwagę na wykonanie prawidłowego odwodnienia. Dodatkowo nawierzchnia kostki brukowej, jeśli znajduje się w otoczeniu trawników, powinna być wykonana na równo z nim. Ułatwi to koszenie trawy. Poza tym nie każda kostka sprawdza się w trudnych warunkach. W miejscach o dużym natężeniu ruchu – szczególnie kołowego, lepiej sprawdzą się kostki o większej grubości – 10 cm. Cieńsze kostki bez problemu można wykorzystać na chodnikach i podjazdach domów jednorodzinnych. Profesjonalną pomoc oferują m.in. usługi brukarskie MABUD, które dbają o zadowolenie swoich Klientów.
Komu zlecić układanie kostki brukowej?
Układanie kostki brukowej wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz niezbędnych narzędzi do pracy. Dlatego warto zlecać to zadanie renomowanym firmom brukarskim, które dbają o to, aby wykonywane nawierzchnie były wytrzymałe na duże obciążenia i prawidłowo wykonane. Specjaliści korzystają z nowoczesnego sprzętu, który ułatwia cały proces i przyspiesza pracę.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana