Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie zbiorniki nadają się do przechowywania nawozów płynnych?
Przechowywanie nawozów jest obwarowane kilkoma warunkami, co ma zapewnić bezpieczeństwo ludzi i środowiska naturalnego. Odpowiednie obchodzenie się z potencjalnie niebezpiecznymi materiałami wymaga stosowania zbiorników z gwarancją szczelności. Zbiorniki do magazynowania substancji chemicznych produkuje się ze stali i tworzyw sztucznych. Zgłębiliśmy temat i już wiemy, jakie zbiorniki nadają się do przechowywania płynnych nawozów rolniczych.
Zbiorniki z atestowanej stali węglowej
Nawozy płynne to substancje, które wymagają szczególnego traktowania. Zbiorniki stalowe są przeznaczone do przechowywania do 50 000 l nawozu. Wyposażone we właz rewizyjno-nalewowy i drabinkę zapewniają komfortowe użytkowanie.
Zbiorniki z polipropylenu
Najpopularniejszym tworzywem sztucznym stosowanym do wytwarzania pojemników na substancje chemiczne jest wysokiej klasy polietylen. Obecnie za najlepsze w swojej klasie zbiorniki polietylenowe uznaje się zbiorniki Agrimaster. Polietylen zapewnia odporność na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV i szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Z tego względu zbiorniki z tego materiału są przystosowane do długiego składowania nawozów i innych substancji chemicznych. W sprzedaży są dostępne zbiorniki jedno- i dwupłaszczowe o różnych pojemnościach. Kompaktowe modele o najmniejszej pojemności zmieszczą 5 000 l nawozu, największe 28 000 l.
Zbiorniki elastyczne
Trzecią możliwością jest stosowanie zbiornika elastycznego. Zalety tego produktu przybliżył nam dystrybutor zbiorników MiM Mariusz Mańkowski ze Szczecina:
W zależności od potrzeb można zdecydować się na zbiornik o pojemności od 10 000 l do 150 000 l. Wykonane z bardzo trwałej tkaniny mogą być składane i rozkładane, wystarczy znaleźć miejsce o wypoziomowanej, płaskiej powierzchni. Ich żywotność wynosi kilkadziesiąt lat i są objęte 10-letnią gwarancją producenta. Poza przechowywaniem produktów przemysłowych mogą służyć do magazynowania wody, gnojówki czy ścieków.
Podsumowanie
Aby bezpiecznie magazynować nawozy płynne, warto korzystać ze specjalistycznych zbiorników o odpowiedniej pojemności. Należy okresowo sprawdzać ich stan i ocenić, czy są wolne od rdzy, wybrzuszeń, wgnieceń oraz przecieków.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana