Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kilka sposobów na zagospodarowanie deszczówki
Obecnie coraz więcej osób poszukujących rozwiązań, które pozwolą im na efektywne i ekonomiczne odprowadzanie ścieków z gospodarstwa domowego, kieruje się przede wszystkim ekologią. Dbanie o planetę jest możliwe nie tylko dzięki wyborowi przydomowej oczyszczalni ścieków zamiast tradycyjnego szamba, ale również zagospodarowanie deszczówki, co jest możliwe dzięki inwestycji w odpowiedni pojemnik. Do czego można ją wykorzystywać?
Czy woda deszczowa nadaje się do picia?
Zagospodarowanie wody deszczowej to niewątpliwie jedna z łatwiejszych metod pozwalających na wsparcie naszej planety, a także zaoszczędzenie na rachunkach. Z tego powodu osoby, które decydują się na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków zamiast wyboru tradycyjnych instalacji, często przy okazji postanawiają też zainwestować w zbiornik na deszczówkę, czyli wodę, która spływa z dachu do systemu rynnowego.
Przeczytaj również: Zbiorniki na deszczówkę - ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla Twojego domu
Na początek należy podkreślić, że mimo tego, że deszczówka może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów, to nie można jej traktować na równi z wodą, która pochodzi z instalacji, a co za tym idzie – nie nadaje się do picia ani do kąpieli. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w swoim składzie może zawierać pyłki roślin, mikroorganizmy, cząsteczki sadzy albo roztwory słabych kwasów.
Do czego można wykorzystywać wodę deszczową?
Mimo tego, że deszczówka nie nadaje się do picia, to możemy wymienić wiele innych zastosowań zgromadzonej w specjalnym pojemniku cieczy. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest wykorzystanie jej do podlewania ogrodu. Można to zrobić, kierując ją bezpośrednio do systemu drenażowego. O to, do czego jeszcze można stosować wodę pochodzącą z opadów, postanowiliśmy spytać naszego rozmówcę, czyli specjalistę z firmy zajmującej się szambami ekologicznymi w Łodzi EKO-BIO, który powiedział nam:
- Mimo tego, że wykorzystanie deszczówki do podlewania ogrodu to jedno z popularniejszych rozwiązań, możemy wyróżnić jeszcze kilka sposobów zagospodarowania cieczy. Nie każdy wie, ale bez obaw można ją stosować w domu. Przyda się na przykład do prania i zmywania. Oprócz tego przy jej pomocy można też spłukiwać toaletę. Jeśli jest taka potrzeba, to można jej też używać do wymiany wody w przydomowym basenie albo do uzupełniania akwarium. Biorąc pod uwagę kondycję naszej planety i zagrożenia, o których mówi się coraz więcej, nie sposób nie wspomnieć też o tym, że woda deszczowa może być wykorzystana do wykonania bezpiecznych zapasów. Takie zasoby mogą okazać się szczególnie przydatne na przykład w sytuacji wystąpienia suszy.
Biorąc pod uwagę fakt, jak wiele zastosowań deszczówki wyróżniamy oraz oszczędność, która się z tym wiąże, nie ulega wątpliwości, że inwestycja w zbiornik z pewnością się opłaci.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana