Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zalety automatycznego nawadniania trawnika

Systemy automatycznego nawadniania trawnika cieszą się dużą popularnością. Wyręczają one człowieka w najbardziej pracochłonnej czynności związanej z dbaniem o trawnik, czyli jego podlewaniem. Dzięki nim pielęgnacja zieleni jest znacznie prostsza, zajmuje mniej czasu i ogranicza się wyłącznie do sezonowych prac ogrodniczych. Przyjrzyjmy się zatem budowie systemów nawadniających i sprawdźmy, jak one działają?
Jak jest zbudowany system do nawadniania trawnika?
System nawadniania trawnika to instalacja, w której skład wchodzi wiele elementów. Do najważniejszych z nich zaliczamy: różnego typu zraszacze, np. wynurzalne, linie kroplujące, elektrozawory sekcyjne, czujnik deszczu zatrzymujący nawadnianie w czasie opadów oraz sterownik zarządzający pracą całego układu. Dla prawidłowego i efektywnego działania systemu ważny jest także sposób jego zasilania w wodę.
Przeczytaj również: Jak zadbać o optymalne nawadnianie trawnika?
Inną równie ważną kwestią jest montaż samego systemu. Powinien być on przeprowadzony przez kogoś znającego się na rzeczy, np. fachowców z rodzinnej firmy Ogrody od A do Z, która ma swoją siedzibę niedaleko Koła. Firma świadczy szeroką gamę usług, wśród których warto wymienić: projektowanie, zakładanie i modernizację ogrodów, wykonywanie prac pielęgnacyjnych, sprzedaż roślin z własnej szkółki, montaż systemów nawadniających i wiercenie studni.
Przeczytaj również: Nawadnianie trawnika w czasie upałów - jak to robić dobrze?
Jak działa automatyczny system nawadniania trawnika?
Działanie systemu automatycznego nawadniania trawnika opiera się na pracy zraszaczy, do których poprzez układ rur zakopanych pod ziemią doprowadza się wodę. O tym kiedy, z jaką intensywnością, a nawet jak długo teren będzie nawadniany, decyduje sterownik, który zarządza działaniem systemu. Takie rozwiązanie pozwala bardzo efektywnie wykorzystać system, a jednocześnie zapewnić trawnikowi odpowiednią ilość wody.
Przeczytaj również: Metody nawadniania trawników
Systemy służące do nawadniania są niestety dość drogie w eksploatacji, na co duży wpływ mają wysokie ceny wody. Dlatego chcąc ograniczyć koszty związane z podlewaniem trawnika, wiele osób decyduje się na budowę studni. Inwestycja taka uniezależnia od dostawców wody, a na jej powstanie można uzyskać pieniądze z programów proekologicznych. Układy nawadniające doskonale współpracują z takimi ujęciami wodnymi, stając się jeszcze bardziej opłacalnym rozwiązaniem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana