Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zalety automatycznego nawadniania trawnika
Systemy automatycznego nawadniania trawnika cieszą się dużą popularnością. Wyręczają one człowieka w najbardziej pracochłonnej czynności związanej z dbaniem o trawnik, czyli jego podlewaniem. Dzięki nim pielęgnacja zieleni jest znacznie prostsza, zajmuje mniej czasu i ogranicza się wyłącznie do sezonowych prac ogrodniczych. Przyjrzyjmy się zatem budowie systemów nawadniających i sprawdźmy, jak one działają?
Jak jest zbudowany system do nawadniania trawnika?
System nawadniania trawnika to instalacja, w której skład wchodzi wiele elementów. Do najważniejszych z nich zaliczamy: różnego typu zraszacze, np. wynurzalne, linie kroplujące, elektrozawory sekcyjne, czujnik deszczu zatrzymujący nawadnianie w czasie opadów oraz sterownik zarządzający pracą całego układu. Dla prawidłowego i efektywnego działania systemu ważny jest także sposób jego zasilania w wodę.
Przeczytaj również: Nawadnianie trawnika w czasie upałów - jak to robić dobrze?
Inną równie ważną kwestią jest montaż samego systemu. Powinien być on przeprowadzony przez kogoś znającego się na rzeczy, np. fachowców z rodzinnej firmy Ogrody od A do Z, która ma swoją siedzibę niedaleko Koła. Firma świadczy szeroką gamę usług, wśród których warto wymienić: projektowanie, zakładanie i modernizację ogrodów, wykonywanie prac pielęgnacyjnych, sprzedaż roślin z własnej szkółki, montaż systemów nawadniających i wiercenie studni.
Jak działa automatyczny system nawadniania trawnika?
Działanie systemu automatycznego nawadniania trawnika opiera się na pracy zraszaczy, do których poprzez układ rur zakopanych pod ziemią doprowadza się wodę. O tym kiedy, z jaką intensywnością, a nawet jak długo teren będzie nawadniany, decyduje sterownik, który zarządza działaniem systemu. Takie rozwiązanie pozwala bardzo efektywnie wykorzystać system, a jednocześnie zapewnić trawnikowi odpowiednią ilość wody.
Systemy służące do nawadniania są niestety dość drogie w eksploatacji, na co duży wpływ mają wysokie ceny wody. Dlatego chcąc ograniczyć koszty związane z podlewaniem trawnika, wiele osób decyduje się na budowę studni. Inwestycja taka uniezależnia od dostawców wody, a na jej powstanie można uzyskać pieniądze z programów proekologicznych. Układy nawadniające doskonale współpracują z takimi ujęciami wodnymi, stając się jeszcze bardziej opłacalnym rozwiązaniem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana